FP50R07U1E4BPSA1
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FP50R07U1E4BPSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : EconoPIM™ 2
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.95V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 230 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.1 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FP50R07
Description : IGBT MODULE 650V 75A 230W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 650 V 75 A 230 W Chassis Mount Module